אימון כושר בבית

  • אימון כושר בבית בימי קורונה?

  • אימון כושר ביתי לימים בהם אתם מרגישים תקועים?

  • אימון תוך כדי עבודה מהבית? או מהמשרד הביתי?

  • כך תשדרגו עבודה מהבית בעזרת מכשירי כושר משרדיים

עבודה מהבית יכולה להיות חלום נכסף כשאתם מבלים שעות ארוכות במשרד ובפקקים בדרך אליו וממנו, אך במציאות, כשהיא יומיומית או נכפית עליכם מכורח הנסיבות, התמונה נראית אחרת. אם אתם מרגישים תקועים, לחוצים וסטטיים בין הקירות בשעות העבודה מהבית, אופני שולחן או הליכון שולחני יכולים לעשות את ההבדל – בהרגשה, בתחושת החיוניות, באנרגיות, בהספק העבודה, ביצירתיות, בכושר הגופני ובבריאותכם.

לעבודה מהבית יתרונות רבים:

שלום ולא להתראות לפקקים, גמישות בשעות לעתים, זמן שמתפנה בהיעדר נסיעות, קרבה לבית ולמשפחה וכו’. עם זאת, במפגש איתה במציאות מתגלים גם חסרונות – בדידות, שעות לא מוגדרות, לעתים הרגשה של תקיעות כשמבלים כל היום באותו חלל. על אף שכביכול מתפנה לכם זמן בניכוי הנסיעות למשרד, קל בעבודה מהבית להישאב לאורח חיים יושבני ולא בריא: שעות העבודה מתפרשות על יותר זמן וכולן בישיבה, ומשולחן העבודה הביתי קל לזלוג אל הספה בסלון ולישיבה במטבח לארוחת צהריים ושוב למחשב לשעה מול אינסטגרם ופייסבוק, בלי שאפילו עשיתם את כמות הצעדים המינימלית לתחנת הרכבת או בהליכה לצהריים למסעדה עם חבריכם למשרד.

כושר בעבודה מהבית – זה הזמן להתחיל

עבודה מהבית, מרצון או בחוסר ברירה, יכולה לתרום לעצלות ולבילוי של יותר זמן בפנים ובישיבה על פני תנועה. והלא אתם חייבים לזוז, גם כי הגוף דורש זאת, וגם כי ההסתגרות חסרת התנועה אינה טובה למצב הרוח והנפש.

הישיבה הממושכת פוגעת בבריאות, הן הפיזית והן הנפשית. היא מובילה לתחושת תקיעות, לאנרגיה נמוכה, להעלאה במשקל וכו’. אך אפשר לשנות זאת לחלוטין בעזרת מכשירי כושר משרדיים – אלו לא אליפטיקל או אופני כושר בסלון, הממתינים עד אין קץ לשעות הפנאי שלכם (שלרוב חולפות על הספה או בפעילות אחרת), אלא מכשירי כושר ייעודיים לשילוב בפינת העבודה המשרדית, שמשנים את צורת העבודה מהבית שלכם מקצה אל קצה.

אופני שולחן או הליכון שולחני: כן, זה עובד!

הרעיון לשלב אופני כושר או הליכון עם שולחן עבודה עשוי להישמע מוזר עד גאוני: מצד אחד – זהו בדיוק הזמן המת, חלק הארי של שגרת הישיבה שלנו, שזקוק למהפך.

מצד שני – האם באמת אפשר לשלב את השניים ללא הסחות דעת, באופן טבעי, בלי שהפרודוקטיביות תיפגע?

התשובה חיובית בהחלט, עם ההתאמות הנכונות: חשוב להבין שהליכון שולחני אינו זהה להליכון/משטח ריצה רגיל, בו אנו מבצעים פעילות במאמץ בינוני בהליכה מאומצת עד ריצה ובשיפוע. הליכון שולחני מיועד להליכה בקצב טבעי ואטי, לרוב בין 1-3 קמ”ש, שאינה גורעת מתשומת הלב שלכם ומבוצעת באופן טבעי ונינוח תוך כדי שאתם שקועים בעבודה בשיחת טלפון, במחשב או במסמכים שלפניכם. כנ”ל האמור לגבי אופני שולחן – הקצב אטי יותר מבאופני כושר רגילים, כשהמחשבה היא על פעילות ארוכת טווח: קצב אטי יותר, אך לאורך זמן רב יותר, במטרה להמיר שעות של ישיבה לזמן פעילות מתונה (הליכה או דיווש).

בצורה כזו הפעילות הספורטיבית משתלבת באופן טבעי וכמעט לא מודע בשגרת העבודה:

זה אולי מוזר בחצי שעה הראשונה, אבל מהר מאוד תשכחו בכלל שאתם ישובים על אופני שולחן או צועדים על הליכון שולחני, ותשקעו במשימות שלפניכם תוך כדי ביצוע כושר בלי לשים לב לכך.

יותר מזה – עם הזמן, מכשירי כושר משרדיים ממש ממכרים, באנרגיה שהם מטעינים אתכם, בכך שאתם לא מרגישים תקועים בכסא שעות ארוכות, בהרגשה החיובית שהם מעוררים בכם.

יתרונות מפתיעים: מכשירי כושר משרדיים תורמים ליעילות העבודה מהבית!

כן, באופן מפתיע, מחקרים מראים שהליכה תורמת ליצירתיות ולפרודוקטיביות. השילוב של כושר ועבודה משפר את מצב הרוח ורמת הערנות שלכם, ומסייע לכם להתמקד, לפתור בעיות, לקבל החלטות ולהיות יעילים בעבודה.

כל זה קורה תוך כדי שאתם מפחיתים במשקל, משפרים את בריאותכם, מפעילים שרירים, ממריצים את הדם, ומפחיתים סיכונים לסכרת ולבעיות לב – ובלי לצאת מהבית או לגרוע מזמן העבודה שלכם.

למי שעובד בבית מכורח (בידוד רפואי, היעדר תחבורה, היעדר פתרון לילדים וכו’), התנועתיות הזו חשובה במיוחד – היא מספקת פעילות גופנית ארוכת טווח על אף מגבלות השהייה בבית, הפעילות הגופנית הוכחה כמסייעת בהקלה בדיכאון ובתחושת בדידות ובהפגת סטרס, והיא מבטיחה שהשהייה הכפויה בבית לא תיפגע בבריאותכם.

מה עוד כדאי לדעת על אופני שולחן והליכונים שולחניים?

מכשירי כושר אלו פותחו במיוחד לסביבת עבודה, והם שונים באופן ניכר ממכשירי כושר סטנדרטיים בכדי להתאים למטרה זו: אם תצרפו בעצמכם שולחן אל הליכון ביתי סטנדרטי, המנוע שלו יתקשה שלא להתחמם במשך שעות של הליכה אטית מאוד, והשיפוע עשוי להקשות עליכם להתמיד בפעילות ארוכה תוך כדי עבודה.

מכשירי כושר משרדיים יועדו ספציפית לפעילות מרובת שעות בקצב אטי ומתון, תוך הפעלה שקטה (כדי לא לגרום להסחת דעת) ובעיצוב ארגונומי המקל על ישיבה/שימוש ארוך תוך כדי ביצוע עבודה משרדית. החברה המובילה בתחום היא LifeSpan, המציעה מגוון הליכונים שולחניים ואופני שולחן מתקדמים, כולל אופציית כוונון לנוחיותכם, משטח הליכה סופג רעשים, מונה צעדים, קונסולה המסתכרנת עם הטלפון הסלולארי שלכם בבלוטות’, גלגלים לשינוע קל בהתאם לצורך, ותוכנת בטיחות מיוחדת הדואגת שהמכשיר יפעל רק כשאתם צועדים עליו פיזית לשמירה על בטיחותכם בעבודה מהבית.

להתרשמות מדגמי הליכון שולחני ארגונומי לעבודה מהבית, לחצו כאן.

להתרשמות מדגמי אופני שולחן ארגונומיים לעבודה מהבית, לחצו כאן.

עבודה מהבית יכולה להיראות לגמרי אחרת!

עשו שינוי של ממש בסביבת העבודה הביתית שלכם, ותראו איך ההבדל הקטן משפיע על התמונה כולה, מרמת הערנות לאורך שעות העבודה, דרך היעילות והיצירתיות ועד המשקל והבריאות שלכם. לפרטים נוספים ולייעוץ אודות מכשירי כושר משרדיים – אופני שולחן והליכונים שולחניים – צרו קשר עם צוות ספורטל ונשמח לעזור לכם להפוך את העבודה מהבית לבריאה ולמהנה יותר: 1-599-501466

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *