איך לבחור אופני כושר? המדריך השלם

אופני כושר מגנטיים BIOCOR 9500R

אילו אופניים מומלץ לרכוש?

רכיבה על אופניים היא אחת מענפי הספורט הפופולריים בעולם ולא בכדי רוכבי אופניים מציגים גוף חטוב ושרירי כמו שכל אחד מאיתנו היה חולם.

הרכיבה תורמת רבות לירידה במשקל, מכיוון שהיא כוללת פעילות אירובית נהדרת המסייעת לשריפת שומנים, ניקוי רעלים מהגוף, היא משפרת סיבולת לב ריאה ותורמת לפיתוח מסת שריר.

הרכיבה מתאימה לכל גיל ולכל מי שחפץ לעסוק בתחביב מהנה ועל הדרך להוריד במשקל, אולם השגרה הלחוצה לצד המטלות היום יומיות אינן מאפשרות לכל אחד ליהנות מהספורט והאדרנלין של הרכיבה.

כאן נכנסים לתמונה אופני כושר המאפשרים לכל אחד מאיתנו לרכוב בכל תנאי מזג האוויר בחדר ממוזג מול הטלוויזיה וליהנות מאותו אפקט של רכיבה מקצועית בשטח.

השאלה היא כיצד בוחרים אופני כושר מנצחים, כאלו שמתאימים לנו באופן אישי, הן מבחינת התאמה למבנה הגוף, פונקציות, וגם כזה שיאפשר לנו לשמור על מרחב בבית? הכל בכתבה הבאה!

אופני כושר

המלאי אזל
-8%
4,490
קנה עכשיו
3,990
קנה עכשיו
-36%

אופני כושר מקצועיים

אופני כושר מקצועיים AEON 905U

5,900
קנה עכשיו
1,990
קנה עכשיו
1,300
קנה עכשיו

 

נוחות מעל הכול

אופני כושר ובכלל כל מכשיר ספורט חייב להיות נוח ופרקטי למשתמש, שהרי המטרה היא להשתמש בהם כמה שיותר (לפחות 3-4 פעמים בשבוע).

לכן, בחרו אופניים הניתנים לכוונון על פי מידות גופכם, מה גם שעוד אנשים בבית יוכלו ליהנות מהם. את אופני הכושר ניתן למצוא בשתי צורות ישיבה: אופניים ללא משענת גב ואופניים עם משענת גב.

אופניים ללא משענת מדמים רכיבה של אופני שטח, ואופניים עם משענת מאפשרים תמיכה לגב בעת הדיווש.

 

צג דיגיטלי

על הידיות של אופני הכושר יש חיישני דופק למדידת הדופק, בצג הדיגיטלי ניתן לעקוב אחרי הדופק.

בצג LCD ניתן לראות נתונים כמו זמן, מרחק, שריפת קלוריות, תוכניות, גיל, דופק, מהירות, סיבובים לדקה ודרגת קושי.

ניתן למצוא אופני כושר מתקדמים (לא מכאניים) עם תכניות אימון מגוונות, כאשר ההמלצה היא לבחור באופני כושר המספקים מספר רב של תכניות שיאפשרו לכם לגוון את האימון מפעם לפעם.

 

התנגדות מגנטית עם אפשרות שליטה

ההתנגדות באופני הכושר נעשית באמצעות התנגדות מגנטית או התנגדות חשמלית. בהתנגדות מגנטית יש צורך לסובב את הידית על מנת לשנות את ההתנגדות, ולרוב קיימים באופניים אלה לפחות 8 דרגות התנגדות.

בהתנגדות חשמלית הדבר שונה והוא נעשה באמצעות לחיצה על כפתור המופיע על גבי הצג. לרוב, באופניים בעלי התנגדות חשמלית יהיו 16 דרגות, ובדגמים מתקדמים יותר אפילו 32 דרגות התנגדות.

 

אופני כושר בלי משענת

 

אביזרים משלימים לאופני כושר

האביזרים המשלימים יסייעו לכם לבצע שימוש המתאים למבנה גופכם, לכן חשוב לשים לב לכמה דברים:

  • פדאלים – עליהם להיות מצוידים בדוושות עם איזון עצמי להתאמה אישית של המתאמן.

 

  • מסילה – כאשר מדובר על אופני כושר עם משענת, חשוב לוודא כי הכיסא נע קדימה ואחורה על מסילת אלומיניום.

 

  • משענת גב – עדיף כי משענת הגב תהייה רחבה, נוחה ובנויה מחומר גמיש ונושם. אוורור הגב בזמן האימון חשוב.

 

  • ידיות – ידיות האחיזה של האופניים חייבות להיות נוחות ומתכווננות. כאשר מדובר על אופני כושר עם משענת גב חשוב שתהיינה ידיות כפולות בצדי המושב ובצדי הצג (מתכווננות).

 

  • חיישני דופק – נמצאים בידית ותפקידם לעקוב אחר הדופק בזמן האימון.

 

  • מושב/אוכף רכיבה של אופני כושר – צריך להיות רחב ונוח, כאשר העדיפות היא – בחירת מושב מרופד המיועד להקל על הישיבה בזמן הרכיבה.

 

  • גלגל תנופה – צריך להיות לפחות במשקל של- 10 ק”ג על מנת שהמכשיר יהיה יציב, ותנועת המכשיר תהיה חלקה ורציפה. באופני הכושר המגנטיים לרוב גלגל התנופה יהיה קטן יותר מאשר באופני כושר חשמליים. ככל שגלגל התנופה יהיה גדול יותר כך המכשיר יהיה כבד ומאסיבי יותר.

 

  • התאמה למשקל המתאמן – לכל אופני כושר יש את משקל המתאמן המרבי. לכן, חשוב לבחור לאופני כושר אשר יכולים לשאת האופניים וחשוב שהם יוכלו לשאת לפחות עד 100 ק”ג. בדרך כלל אופני הכושר המגנטיים מיועדים למתאמנים עד 100 ק”ג ואילו אופני הכושר החשמליים יכולים לשאת משקלים גדולים יותר של 120-130 ק”ג.

 

מחירים של אופני כושר

מחירי אופני כושר משתנים בהתאם לסוג האופניים, סוג המושב, כמות תכניות האימון, צורת ישיבה, התנגדות מגנטית ועוד פרמטרים נוספים.

אופני כושר ברמה טובה עם מגוון פונקציות יעלו לכם בין 1000-2500 ₪ ואף יותר.

אולם משהו נוסף שחשוב לזכור הוא – התאמת האופניים לצרכים שלכם, שהרי אם האופניים אינם מתאימים למבנה גופכם ולתדירות השימוש בהם סביר להניח שהם יעמדו לקישוט.

לכן, חשוב להתייעץ עם חברה מקצועית שתתאים עבורכם באופן אישי את אופני הכושר.

כמו כן, חשוב לוודא כי החברה מספקת אחריות מלאה על אופני הכושר לפחות לשנה.

תנאי האחריות מצוינים לרוב על גבי טופס האחריות.

ועוד טיפ קטן, לאחר רכישת האופניים הציבו אותם במקום בולט, כאשר העדיפות היא מול הטלוויזיה, כך תוכלו להשתמש בהם בתדירות גבוהה יותר.

0733752527