אופני אוויר קרוספיט

אופני אוויר קרוספיט – אופניים בליגה אחרת

למה להסתפק באופני כושר סטנדרטיות, כשאפשר לבחור באופני אוויר איכותיים, לאימון משולב ויעיל יותר?

זה הזמן להכיר מכשיר כושר חדש ומלהיב, המתאים הן לסטודיו ולחדר כושר מקצועי והן לשימוש ביתי, לשריפת קלוריות מהירה יותר, לאימונים רגילים, לאימוני קרדיו, HIIT, קרוספיט ועוד. ספורטל מסבירים

המראה שלהם אולי יפתיע אתכם בהתחלה, אחרי שהורגלתם לפגוש באופני כושר סטנדרטיים או מקסימום באופני ספינינג או אופני כושר עם משענת גב. הם דומים מאוד למראה של מכשירי כושר אלו, אך בשינוי מאוד מפתיע ויזואלית שאי אפשר לפספס: גלגל גדול מקדימה שהוא למעשה… מאוורר?

כן, אלו הם אופני אוויר – הם פחות מוכרים בארץ, אך הולכים וכובשים קהל מעריצים מושבעים בחו”ל משנה לשנה בזכות תכונותיהם המיוחדות. כמו אליפטיקל הם מעניקים אפשרות לאימון משולב של פלג הגוף העליון במקביל לרגליים, אך זוהי רק ההתחלה. האופן הייחודי בו הם בנויים, על בסיס התנגדות אוויר, מספק אימון גוף מלא בפחות לחץ על הגוף, עם התאמה מושלמת של רמת ההתנגדות לקצב האישי והמשתנה שלכם, דקה אחרי דקה. 

איך זה עובד? מה ההבדל בין אופני אוויר לאופני כושר רגילות?

אופני אוויר (באנגלית Air Bike או Fan Bike) הינם למעשה אופני כושר בעלי התנגדות אוויר:

כלומר, הגלגל הקדמי הינו למעשה מעין מאוורר גדול, המחליף גלגל תנופה רגיל, והוא שיוצר את ההתנגדות.

באופני כושר סטנדרטיים אתם בוחרים את ההתנגדות או תוכנית אימון קבועה עם התנגדויות שונות, ואם רוצים לשנות אותה תוך כדי אימון עליכם להתאים אותה מחדש ידנית. אופני אוויר פועלים אחרת לגמרי: רמת ההתנגדות שלהם תלויה בקצב הדיווש שלכם – כשהדיווש מהיר יותר זרימת האוויר גדלה וכמוה ההתנגדות בהתאמה אליו, וכשהוא מאיט, גם רמת ההתנגדות פוחתת, כשהמעבר חלק לחלוטין, בהתאמה מדויקת אליכם. באופן זה אופני אוויר מתאימים את עצמם לכל רמת מתאמן ולכל סוג ורמת אימון באופן בלתי מוגבל.

בנוסף, הידיות של אופני אוויר אינן מקובעות, אלא בדומה לאליפטיקל מספקות אפשרות של אימון פלג גוף עליון במקביל, עם תנועות דחיפה ומשיכה. עם זאת, ניתן גם לבחור לאמן רק את פלג הגוף העליון, באמצעות דרגש המאפשר לרגליים לנוח במקביל.

יתרונותיהם של אופני אוויר

 • אימון גוף מלא
  שילוב עבודת רגליים בדיווש עם הפעלת פלג הגוף העליון. מצוין לאימוני קרוספיט! עד כדי כך שרבים מכנים אותם “אופני אוויר קרוספיט”.
 • אפשרות לאימון פלג גוף עליון בלבד
  הבחירה שלכם. רוצים לתת לרגליים מנוחה בזמן העבודה על הזרועות? הניחו אותן על דרגש המנוחה.
 • עומס נמוך על המפרקים
  אופני אוויר מספקים אימון עם פחות עומס ולחץ למפרקים מאשר אליפטיקל או הליכון, ולכן פחות מועדים לפציעות, ויכולים להתאים לאימון לאחר שיקום (בהתייעצות עם רופא, כמובן). ההתאמה הסימולטנית לקצב האישי שלכם מתאימה הן למי שרוצה להפחית לחץ והן למי שמעוניין בקצב מהיר לשריפת קלוריות מהירה ולאימון אינטנסיבי.
 • עצימות אינסופית בהתאמה אישית בלתי פוסקת
  למה להיכבל לרמת התנגדות קבועה אחת או תוכנית אימון מוכתבת מראש, כשהאופניים יכולים להתאים לקצב המשתנה שלכם, רגע אחר רגע, כפי שאתם וגופכם מכתיבים? ואם אתם בכל זאת מרגישים צורך בתוכנית אימון מוכנה, המכשיר מציע מבחר כאלו (תוכניות מטרה, דופק מטרה וכו’).
 • אידיאלי לאימוני HIIT
  השינויים המהירים אך החלקים בהתאמה אליכם אחראיים לכך שאופני אוויר הם מעולים לאימוני אינטרוולים בעצימות גבוהה.
 • התאמה למגוון סוגי אימונים גם בחדר כושר וגם בבית
  לאימוני קרוספיט מקצועיים, לאימון גוף מלא או חלקי בבית, לאימוני HIIT, לאימוני קרדיו ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *