הליכוני שולחן ואופני שולחן בסביבת האוניברסיטה

בחזרה לבית הספר הליכונים ואופניים שולחניים בסביבת האוניברסיטה – להילחם בתרבות הישיבה בהשכלה גבוהה

אוניברסיטאות ופקולטותיהן מודעות היטב לנוף הבריאותי הנוכחי. מחלוצי המחקר והאינטלקטואליזם, לאנשי החינוך הבנה טובה במה מהווה אורח חיים בריא ומה הם האיומים הגדולים ביותר על אורח חיים בריא. ידיעה זו הובילה לשינוי פרדיגמה במסגרת האוניברסיטאית, כאשר מספר הולך וגדל של אנשי חינוך נעים לעבר מקום עבודה פעיל יותר באמצעות הטמעת השימוש בהליכונים ואופניים שולחניים. ניתוח המניעים של סגל אוניברסיטאות והפקולטות שלהן יכול לספק תובנה חשובה לגבי העולם המתהווה של מוסדות פעילים. חברת “LifeSpan”, המובילה העולמית בתנועת המשרדים הפעילה, מחויבת לספק תובנה להתפתחות מרתקת זו.

הגיע הזמן ללמוד

עדויות אמפיריות מעולם לא הצביעו וגינו יותר את סוגיות הבריאות הקשורות לישיבה ממושכת. מחקרים הראו שוב ושוב קשרים בין שגרת ישיבה ורמות השמנה גבוהות יותר, קיום של מחלה כרונית שניתנות למניעה ושיעורי פגיעה גבוהים יותר.

אנשי מקצוע אקדמאים, כחלוצי מחקרים אלה ומקדמי אורח חיים בריא אלטרנטיבי, עשויים להחזיק בתובנה הגדולה ביותר לגבי שיטות ברות-השגה לטיפול במגמה הקטלנית של חוסר פעילות. בזכות מחקר שנערך על ידי “LifeSpan”, המגמות של סגל האוניברסיטה ומנהלתה זמינות כעת כדי להגדיר את הרף עבור אקדמאים, תעשיות או אנשים אחרים המחפשים שינויים בריאים באורח החיים שלהם.

 

חברת “LifeSpan” הייתה נחושה לקבוע את אופי השימוש הנוכחי בהליכונים ובאופניים שולחניים במקומות העבודה בתחום ההשכלה הגבוהה. סקר בן 13 שאלות נשלח במייל ל-117 אנשי מקצוע אוניברסיטאיים העובדים במוסדות להשכלה גבוהה ברחבי ארצות הברית. אנשי מקצוע אלו רכשו תחנות עבודה פעילות של “LifeSpan” (הליכונים ואופניים שולחניים) במהלך 18 החודשים האחרונים.

אף כי הוכרז כי המשתתפים ייחשפו לתגובות מקיפות לאחר סיום הסקר, לא הוצעו תמריצים נוספים למשיבים הפוטנציאליים. בתגובה ל-117 סקרים אלה, נאספו 44 תגובות ייחודיות, המהוות 38% מכלל האנשים שפנו אליהם.

דרך ניתוח תוצאות הבדיקה ניתן להסיק תובנות במגמה ההולכת וגוברת של פעילות ותנועה מוסדיות. ניתן להבין מהנ”ל מידע כמו פרופילי משתמש טיפוסיים, מניעים לרכישה, סגנוני יישום, יתרונות השימוש ועוד.

 

פרופיל משתתפי הסקר

“השתמשתי בהליכון השולחני של ‘LifeSpan’ במשרד שלי וגיליתי שאני יכולה להיות פרודוקטיבית בדיוק כמו כשאני יושבת ליד שולחן מסורתי.”

– ד”ר ססיליה ולדז, פרופסור חבר למיילדות וגינקולוגיה, מכללת ביילור לרפואה

 

מי בהשכלה הגבוהה משתמש בהליכונים ואופניים שולחניים?

המשיבים התבקשו להצהיר על מקצועם בכדי לעזור לשפוך אור על אילו קבוצות מקצועיות מובילות את הדרך לסביבות עבודה אקטיביות.

מהו המקצוע שלך?

תוצאות הסקר הראו כי פרופסורים הם בעיקר אלה שמיישמים את אורח החיים הזה.

מבין כל הנסקרים שרכשו תחנות עבודה פעילות, הרוב הזדהו כפרופסורים או כמרצים. אוניברסיטאות כמוסדות גם עושות את המעבר למקום עבודה נייד, שכן שליש מכל התגובות היו ממנהלי מתקנים, דיקני מכללות ומשרות אדמיניסטרטיביות אחרות.

תשובות של הסקר בתגובה חופשית הראו כי בהיעדר מימון מוסדי, עובדים באוניברסיטאות מוכנים לממן בעצמם רכישה של מוצר “LifeSpan”.

 

“האוניברסיטה יכולה להצדיק את ההוצאה אם ההליכון זמין לכל העובדים. אין לנו שטח משותף בבניין שלנו אז קניתי אחד משלי.”

– מנהל חבר למנהל וכספים

מניעים עיקריים לרכישה

מה היו המניעים העיקריים שלך לרכישת ההליכון או האופניים השולחני שלך?
מדוע אנשי החינוך משתמשים בתחנות עבודה אקטיביות? המשיבים התבקשו להתייחס למניעים העיקריים שלהם לרכישה.

התוצאות הראו קבוצה שהייתה נחושה לשפר את הבריאות הכללית שלה ולהגביר את פעילותה היומיומית. זה לא אמור להפתיע, מכיוון שכמויות רבות של מחקרים הוכיחו לאחרונה את תרומתה של פעילות גופנית לבריאות ולהפחתת הרגישות למחלות.

באופן ספציפי, ניתוח שנערך על ידי המכללה האמריקאית לרפואת ספורט ואיגוד הלב האמריקני קובע כי “בגלל הקשר בין פעילות גופנית לבריאות, אנשים המעוניינים לשפר את כושרם האישי, להפחית את הסיכון שלהם למחלות כרוניות ולמוגבלות או להימנע מעלייה במשקל בצורה לא בריאה עשויים להרוויח מלעבור את כמויות הפעילות הגופנית המינימאלית המומלצות.”

 

עם זאת, באופן דומה, מוטיבציה לרכישה יוחסה לרצון להפחתת הכאב הכרוני בגב התחתון, בירכיים, בברכיים ובקרסוליים. ממצא זה תואם את התגליות של פרויקטים מחקריים רבים העוסקים בכאבים בגב התחתון (LBP). כאבים בגב התחתון הם הסיבה החמישית השכיחה ביותר לכל הביקורים במרפאות בארצות הברית וחווים אותם למעלה מ-80% מכלל המבוגרים.

 

נגישות כלכלית

לאחר עלות הפעלה מינימלית, השימוש בתחנות עבודה אקטיביות מובילות להפחתה בהוצאות הקשורות לבריאות לקויה. על פי המרכז לבקרת מחלות, אנשים שמנים משלמים כמעט 1500 דולר בהוצאות הקשורות לבריאות בכל שנה.

 

כאב מופחת בגב התחתון

פעילות אירובית כבר מזמן הוכחה כמפחיתה את שכיחות הכאבים בגב התחתון. הליכה היא אחת הדרכים להפיק תועלת מפעילות גופנית סדירה מבלי לפגוע בגב התחתון.

 

 

שיפור בבריאות

מחקרים מוכיחים כי הליכה משפרת את כושר הלב ומורידה את משקל הגוף, BMI, אחוז שומן בגוף ולחץ דם דיאסטולי בזמן מנוחה.

 

 

הפחתת זמן הישיבה בעבודה

ישיבה ממושכת משפיעה לרעה בבריאות, ועלולה לגרום לבעיות בבריאות לב, לסוכרת סוג 2 ולתמותה מוקדמת.

 

 

“הגדל את הזמן הפעיל במהלך יום העבודה והפחית את כאבי הגב.”

– מנהל עמית

 

“הגבירו את הפעילות הגופנית בעבודה, הפחיתו את הזמן שהיה מתבזבז בישיבה. הגבירו את הבריאות וקדמו ירידה במשקל.”

– מרצה זוטר קליני / מנהל חינוך קליני

שימוש יומי ומיקום ההליכון או האופניים השולחני

אלו שמשתמשים בהליכונים או באופניים שולחניים משתמשים בהם לעתים קרובות. התגלה כי מחצית מכל המשתתפים משתמשים בשולחן העבודה שלהם בין שעתיים לשמונה שעות ביום, מתוכם חלק מהמשתמשים מפעילים את שולחנות העבודה שלהם יותר משמונה שעות ביום. לאחר שנרכשו, הובחן כי המשתתפים מקפידים להישאר קרובים לשולחנות העבודה שלהם, כאשר דיווחו שהם שומרים את הציוד שלהם במרחב אישי, בדרך כלל בסביבה משרדית. זה היה שונה במקצת כאשר הרכש בוצע על ידי המוסד, אז הוצבו מספר שולחנות פעילים באזור משותף לשימוש הסגל והסטודנטים.

 

כמה שעות משתמשים בהליכון / אופניים שולחני מדי יום?

 

יתרונות השימוש

מחקרים רבים הצביעו על יתרונות בולטים הנלווים לשימוש בתחנות עבודה פעילות, כמו ירידה במשקל ושיפור בתפקוד העובדים. על מנת לקבוע אם ממצאים אלה יהיו זהים בקרב אנשי החינוך, המשתתפים נשאלו אם הם חוו באופן אישי יתרונות כלשהם מהשימוש, ואם כן, אילו יתרונות.

 

האם היו יתרונות לשימוש שלך בהליכון / אופניים שולחני?

 

לפי רוב המשתתפים, תחנות עבודה פעילות היו תוספות מועילות לסביבה המשרדית במוסדות להשכלה גבוהה. כ-90% מכלל הנסקרים טוענים שהבחינו בשיפורים אישיים מהשימוש בהליכון או באופניים השולחני שלהם. כלל המשיבים בחרו בלפחות שני תחומים ספציפיים בהם ישתפרו, כאשר חלקם בחרו עד שלושה או ארבעה. מעניין לראות כי המניעים המקוריים לרכישה התאימו לעיתים קרובות ליתרונות ולשיפורים שחוו מהשימוש, בדגש כל שיפור במידת הפעילות, בבריאות ובהפחתה של כאבים שונים בגוף התחתון.

 

באילו יתרונות הבחנת?

 

תמיכה ממושכת

כשנשאלו אם החוויות שלהם יניעו אותם לתמוך בפעילות גופנית במקום העבודה, המשתתפים הצהירו באופן גורף כי הם ימליצו על מוצרי “LifeSpan”. כאשר 95% מהתורמים אומרים כי הם תומכים בהליכונים ובאופניים שולחניים, ניתן לצפות כי אנשי חינוך משניים ימשיכו להטיף לבריאות טובה יותר באמצעות פעילות גופנית במקום העבודה.

 

“אמרתי לחברי הפקולטה והסגל האחרים שאני חושב שזה היה שווה את הקנייה.”

– פרופסור

היית ממליץ על הליכון / אופניים שולחני של “Lifespan”?

תובנות לקראת סיום

על סמך המידע שנאסף על ידי סקר של “LifeSpan”, ברור כי אנשי מקצוע בתחום ההשכלה הגבוהה רואים בתחנות העבודה הפעילות כתרופה כדאית לסביבת העבודה הנייחת.

פרופסורים, מרצים ופקולטת האוניברסיטה משתמשים בשולחנות פעילים, לעיתים קרובות לפרקי זמן ממושכים. היתרונות בשימוש הם נפוצים ורבים, כאשר המשתמשים מציינים כי עלייתם בפעילות הגופנית הובילה לשיפורים מרשימים באנרגיה, בפרודוקטיביות ובחשיבה יצירתית.

 

תגלית חשובה מצויה בעובדה כי השימוש בתחנות עבודה אקטיביות של “LifeSpan” הפחית את הכאב הכרוני בגוף התחתון אצל כמעט 50% מכלל אנשי המקצוע.

לבסוף התגלה כי אנשי מקצוע אלו רואים בשולחנות פעילים כערכים מאוד עד הם ראויים להמלצה לעמיתים ולאנשי קשר אישיים. כשמציגים אותם באופן קומפוזיטיבי, מסקנות אלה מציגות מגמה מתקדמת לעבר מקומות עבודה ניידים בסביבת ההשכלה הגבוהה.

בית » הכנסו לכושר » LifeSpan לייף ספאן » הליכוני שולחן ואופני שולחן בסביבת האוניברסיטה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *