הליכון שולחן ארגונומי

הליכון שולחן ארגונומי: למה לשבת מול מחשב כשאפשר ללכת?

הצורך לבלות שעות במשרד או בלימודים מול מחשב כבר אינו תירוץ להזניח את הבריאות והכושר הגופני – לא כשמהפכת ציוד הכושר המשרדי מביאה אליכם את הפתרון המושלם: הליכון שולחן ארגונומי. 

כולנו מכירים את הסיטואציה: הישיבה משתלטת על חיינו. שעות רבות מהיום אנו מבלים בישיבה סטטית, אם במשרד, בלימודים, בנהיגה או אפילו בבית, מול מסך, בלית ברירה, בגלל מחויבויות לעבודה, להשכלה, לעבודת מחשב בבית, לצורך לנסוע ממקום למקום בישיבה ברכב, ברכבת או באוטובוס.

הישיבה הסטטית משפיעה לרעה על גופנו ובריאותנו: אנו זזים ומפעילים את שרירנו פחות מדי (ולא פעם עייפים מדי בשעות הפנאי מכדי לעשות כושר כדי לאזן את שעות הישיבה הממושכות), מה שתורם להשמנה, והשמנת יתר עלולה להוביל לבעיות לב, סכרת ועוד.

ישיבה ממושכת ואורח חיים דל בפעילות פיזית גורמים לכאבים בגב התחתון, ולעתים אפילו לפריצות דיסק, ליציבה לקויה, ולשרירי ליבה חלשים. 

קל להישאב לעצלות, לומר “אלך לחדר הכושר מחר”, או להסתפק במד צעדים שיספור את מינימום הצעדים ביציאה להפסקת צהריים או סיגריה כדי לצאת ידי חובה (וזו ההזדמנות להזכיר: הרעיון של “10,000 צעדים ביום” בכלל נולד כתעלול מכירות ביפן ואינו מבוסס על מחקר רפואי).

כאן נכנס בסערה לחיינו הרעיון המהפכני של הליכון שולחן ארגונומי, כמו גם חבריו, אופני השולחן הארגונומיים. בעזרתם אין צורך לחכות לגמר העבודה, הלימודים, הנסיעה וכו’ ולדחות עוד ועוד את הצורך בתנועה לסוף היום, לשעת פנאי בה נהייה מותשים – בעזרת הליכון שולחן ארגונומי ניתן להפוך את הכושר לטבע שני תוך כדי ישיבה, מבלי להרגיש כמעט. לנצל את השעות המתות פיזית לכושר, אך מבלי להסיח את הדעת ממה שלפניכם: העבודה, המחשב, הלימודים. 

ניצול זמן ללא פעילות לכושר 

LifeSpan Workplace היתה זו שהחלה את המהפכה. חטיבה זו של חברת לייפספאן, יצרנית ציוד כושר מובילה, הוקמה במטרה להוציא את ציוד הכושר ממסגרת חדרי הכושר, ולהתאים אותם דווקא לאותו זמן נטול פעילות, השעות המתות של הישיבה ההכרחית, לבו של היום בחברה המודרנית, ובכך לעשות טרנספורמציה בבריאותם של המרבים בישיבה. 

הלא כושר אינו רק עניין של בריאות או הורדת משקל ויופי – הוא תורם גם לאושר שלנו, לאנרגיה לאורך היום, לשביעות רצון, ועל פי מחקרים אפילו לרמת היצירתיות וליכולת לפתרון בעיות. כל זה בקלות ובנוחות המושגים בלי לזוז ממסך המחשב, בעזרת הליכון שולחן ארגונומי או אופני שולחן ארגונומיים. 

איך משתמשים בהליכונים שולחניים?

 הליכון שולחן ארגונומי הוא למעשה שילוב של הליכון עם שולחן ליצירת סביבת עבודה נוחה וארגונומית, המשלבת פעילות של הליכה נעימה. אין מדובר בהליכון סטנדרטי, כיוון שבכדי שתוכלו להתרכז בעבודה וגם להתמיד בהליכה במשך שעות אינכם יכולים לרוץ או ללכת במהירות כמו בהליכון רגיל, ובנוסף, המסלול הינו ישר ולא בזווית – כדי לשמור על בריאותכם ולאפשר לכם עבודה נוחה מול המחשב. כל זאת ללא מאמץ רב, ללא הזעה (כדי שתוכלו לשמור על ייצוגיות), וללא רעש מפריע (בזכות מנוע חרישי ומסלול סופג רעשים). 

ההליכה האטית החרישית גורמת לכך שהמשתמש שוקע במהרה בעבודה בעודו ממשיך לצעוד מבלי משים, וכך ההליכה הופכת לשגרה בלתי מודעת, טבע שני, כשהמשתמש גומע קילומטרים של הליכה בלי לשים לב, תוך כדי עבודה שגרתית ויומיומית על המחשב.

 בחברת לייפספאן חשבו גם על הפרטים הקטנים בתכנונו של הליכון שולחן ארגונומי: הליכונים שולחניים מסדרת TR1200 הפופולרית למשל, מתוכננים להכיל בתוכם את כבלי המחשב והחשמל כדי שלא יפריעו למראה הנקי והמסודר של החלל, והם מצוידים במערכת בטיחות ובקונסולה חכמה לקבלת מידע שוטף אודות הפעילות שלכם (קילומטרז’, שריפת קלוריות, מהירות וכו’) כולל אפשרות סנכרון עם הסמארטפון.

 עם כל התכונות הללו, כבר אין תירוצים – ניתן להמיר את שעות הישיבה בהליכה ובכושר מבלי לפגוע במחויבויות לעבודה, למחשב וללימודים. זה הזמן להיכנס לקצב!

למידע נוסף ולהזמנות צרו קשר עם ספורטל: 1-599-501-466

בית » הכנסו לכושר » אימוני כושר » הליכון שולחן ארגונומי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *