ציוד לחדר כושר בבתי אבות: על הקמת חדר כושר בדיור מוגן

כושר וספורט – דווקא בגיל השלישי. בתי אבות רבים מתגאים בשירותיו של חדר כושר צמוד עם ציוד כושר מותאם לקשישים העומד לרשות דייריהם, בזכות השיפור שהוא מביא הן לבריאות ולגוף והן לנפש.

אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל ולהתעמל ולהיכנס לכושר – גם לא בגיל השלישי. אומנם טווחי התנועה של הגוף שונים בגילאים המבוגרים, כמו גם העומסים שהוא מסוגל לשאת, אך בעזרת ציוד ספורט וכושר ייעודי לבני גיל הזהב אפשר בהחלט ליהנות מעבודה בחדר כושר ללא חשש, בבטיחות ובהנאה רבה.

בתי דיור מוגן ברחבי הארץ כבר למדו זאת, ומי מהם שטרם הצטייד באחד כבר חושב על הקמת חדר כושר בבית אבות, עם ציוד כושר רפואי ומותאם.

חשיבות האימון דווקא בגיל הזהב

כדי ליהנות כמה שיותר משנות הזהב בחיינו, חשובה השמירה על הבריאות לאין ערוך. הקמת חדר כושר בדיור מוגן מסייעת לדייריו לשמור על בריאותם ומצבם הפיזי, למנוע או לפחות לדחות ככל האפשר התדרדרות, ולעתים אף לשפר טווחי תנועה וכושר. לפעילות גופנית יתרונות רבים, החורגים מבעד לבריאות הגוף בלבד – פרט לשינויים חיוביים במשקל, למניעת בריחת סידן מהעצמות, לחיזוק השרירים, להגברת זרימת הדם וכו’, הפעילות בחדר הכושר מוסיפה אנרגיה וחיוניות גם למצב הרוח, והופכת עד מהרה גם לפעילות חברתית, המסייעת ללחימה בבדידות.

עם צוות מאמנים מיומן, שמתאים את הפעילות ליכולת הפיזית של כל מתאמן ובונה עבורו תוכנית כושר ואימון בליווי צמוד, לחדר כושר בבית אבות יש כוח רב לביצוע שינוי חיובי מהותי בחיי דיירי הדיור המוגן.

השוני בין ציוד לחדר כושר בבתי אבות לציוד ספורט רגיל

מאחר והיעד המרכזי באימון בגיל השלישי הוא שמירה על הסטטוס קוו או שיפור בגיל בו הגוף מתחיל לסגת, השמירה על הבריאות והימנעות מפציעות היא קריטית. אסור לדחוק בגוף יותר מדי, ותרגולת המתאימה לגיל 30 אינה מתאימה למתאמן בגילאי ה-70. לפיכך יש צורך במאמן מיומן ומנוסה בתחום הכושר לבני הגיל השלישי, בהשגחה צמוד ובפעילות מותאמת אישית, וכן בציוד ספורט מותאם, רפואי/שיקומי אפילו, כאשר חושבים על הקמת חדר כושר בבתי אבות.

לדוגמא: הגב הוא אזור פגיע במיוחד בקרב קשישים, ולכן יש העדפה לפעילות כושר בישיבה עם תמיכה לגב. אצלנו בספורטל תוכלו למצוא אופני כושר בישיבה עם משענת גב. אופני כושר אלו מאפשרים גם לנעזרים במקל לאמן את שרירי הרגליים בפחות מאמץ וסיכונים של נפילה. יש אופניי ישיבה עם ידיות לעבודה על הידיים והרגליים בו זמנית, דבר העוזר להגביר את זרימת הדם לכל הגוף ושיפור פעילות של סיבולת לב-ריאה. ישנם הליכונים המתחילים במהירות של 0.3 קמ”ש, הליכה מאוד איטית לאנשים המתקשים בהליכה/יציבה. הידיות ארוכות במיוחד ועליהם לחצני חירום אם המתאמן מרגיש במצוקה. ספורטל גם מייבאת ציוד ספורט רפואי /שיקומי מיוחד המיועד לפעילויות שיקום ולאימון בעלי מוגבלויות שונות כמו סטפר רפואי שיקומי המיועד למטופלים עם בעיות אורטופדיות, פציעות ספורט, בעיות נאורולוגיות , בעיות לב, שיקום לגיל הזהב ואימון כושר. מכשיר זה מפעיל את ארבעת הגפיים בו זמנית.

מחפשים ציוד לחדר כושר בבתי אבות, כולל ספק שירותי תחזוקה?

מתכננים הקמת חדר כושר בדיור מוגן וזקוקים לייעוץ צמוד ולספק ציוד ושירותי תכנון מחברה מנוסה בתחום? חייגו אל ספורטל: 1-599-501-466